LIVE: Coverage of Club Championship Draws

We look forward to providing unrivalled coverage of GAA action throughout the county in the coming weeks. In 2019, we provided video coverage of 106 Wexford club matches between hurling, football, camogie and ladies football.

We also look forward to resuming our championship previews to discuss the upcoming games.

Link to live stream:

Here are the championship draws as decided today in Wexford Park:

Senior Hurling:

Group A:Group B:Group C:Group D:
St MartinsFernsSt AnnesRapparees
CloughbawnFethardGlynn BarntownShelmaliers
OulartFaythe HarriersRathnureNaomh Eanna

Senior Football:

Group A:Group B:Group C:Group D:
Glynn BarntownGusseraneSt MartinsCastletown
HWH BunclodySt JamesStarlightsKilanerin
SarsfieldsHoreswoodFethardShelmaliers

Intermediate Hurling:

Group A:Group B:Group C:Group D:
Crossabeg/BallymurnHWH BunclodyBuffers AlleyOylegate Glenbrien
Taghmon/CamrossAskamoreBlackwaterAdamstown
Rathgarogue/CushinstownBallygarrettMonageer BoolavogueSt James

Intermediate Football:

Group A:Group B:Group C:Group D:
St AnnesNaomh EannaCrossabegSt Marys Maudlintown
FernsDuffry RoversSt Marys RosslareSt Fintans
BallyhogueRathgarogue/CushinstownTaghmon/CamrossBannow Ballymitty

Intermediate ‘A’ Hurling:

Group A:Group B:Group C:Group D:
Liam MellowsGusseraneShamrocksGeraldine O Hanrahans
Duffry RoversOur Ladys IslandOulart the BallaghTara Rocks
St Patrick’sSt Marys RosslareCraanfordShelmaliers

Intermediate ‘A’ Football:

Group A:Group B:Group C:Group D:
St JosephsClongeenKilmoreVolunteers
St Patrick’sAdamstownKilanerinCraanford
Geraldine O HanrahansGlynn BarntownBallygarrettCloughbawn

Junior Hurling:

Group A:Group B:Group C:Group D:
Monageer/BoolavogueRathnureSt MartinsGlynn Barntown
Marshalstown/CastledockrellHoreswoodDavidstownRapparees
Bannow BallymittyBallyhogueFaythe HarriersFerns

Junior Football:

Group A:Group B:Group C:Group D:
OylegateBlackwaterMonageerSt Martins
StarlightsKilrushNaomh EannaOur Ladys Island
SarsfieldsShelmaliersCastletownGusserane

Junior ‘A’ Hurling:

Group A:Group B:Group C:Group D:
ClongeenBuffers AlleyOylegateNaomh Eanna
RathgarogueRathnureOulartAdamstown
St FintansTara RocksCloughbawnKilmore

Junior ‘A’ Football:

Group A:Group B:Group C:Group D:
ShamrocksDavidstown/CourtnacuddyMarshalstown/CastledockrellBunclody
St MartinsRathgarogue/CushinstownMonageer/BoolavogueAdamstown
ClongeenBallyhogueSt AnnesBuffers Alley

Be the first to comment on "LIVE: Coverage of Club Championship Draws"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*